Programjaink

A Világ Legnagyobb Tanórája

Idén iskolánk is csatlakozott a Világ Legnagyobb Tanórája oktatási projekthez, melynek keretén belül a gyerekek megismerhetik a fenntartható fejlődést szolgáló Globális Célokat, melyek a társadalom kiemelt problémáira kívánnak megoldást nyújtani. Az immáron ötödik alkalommal megrendezésre kerülő nemzetközi programsorozat célja, hogy 2019. szeptember 30. – október 4. között minél több általános- és középiskolai osztályban megtartsák a pedagógusok ezt az órát a normál tanítási keretek között. Iskolánkban október 3-án, csütörtökön került sor a tanóra megtartására.
Az idei év magyarországi kiemelt témája a biodiverzitás, a biológiai sokféleség megőrzése. A tanóra témája lehetőséget adott, hogy kapcsolódjunk az október 4-i Állatok Világnapjához. A tanóra óravázlatát és kiegészítő oktatási segédanyagait az ENSZ szakértői készítették, melyet igyekeztünk iskolánk tanulóira formálni. A tanóra célja, hogy a diákok megismerjék a Globális Célokat, megértsék, hogy a fajok sokfélesége milyen fontos szerepet játszik ezek elérésében. Ismerjék fel, hogy milyen veszélyeknek van kitéve az emberiség és a Föld a biodiverzitás csökkenése következtében, valamint szeretnénk tudatosítani a gyerekekben, hogy ők is aktívan részt vehetnek a biológiai sokféleség megőrzésében.

Sandrik Beáta

(c) KLIK Marcali Tankerülete 2014. Minden jog fenntartva.
Designed by olwebdesign.com