Programjaink

A Kézmosás Világnapja

 

Kezeinken körülbelül 200 különböző baktérium törzs tanyázik, ezek mindegyike milliós létszámban képviselteti magát. Természetesen ezek közül nem mind jelent veszélyt a számunkra, de ettől függetlenül nem árt a helyes és rendszeres kézmosás.
A Kézmosás Világnapját először 2008-ban tartották meg, amikor az UNICEF, az ENSZ Gyermekalapja egy kezdeményezést indított azzal a céllal, hogy ösztönözze az embereket a higiéniai szabályok betartására, illetve a szappannal történő kézmosásra.
A világnap alkalmából október 15-én mi is megismertettük tanulóinkkal a kézmosás fontosságát, a helyes kézmosás szabályait. A délutáni napsütésben a gyerekek meg is mutatták, mennyire sikerült ezeket a szabályokat elsajátítani.                                                                                                                                                        Sandrik Beáta

 

(c) KLIK Marcali Tankerülete 2014. Minden jog fenntartva.
Designed by olwebdesign.com